Facebook Reklamları

Anasayfa » Hizmetler » Sosyal Medya » Facebook Reklamları
Facebook Reklamları

Facebook reklam kullanımı her geçen gün artış göstermektedir. Peki facebook’ta hangi reklam modellerini kullanabiliriz?

Sosyal medyada yer alan hedef kitleye ulaşmak ve bu kitleyi büyükmek adına özellikle e-ticaret siteleri facebook reklamlarına sıkça başvurmaktadırlar. Her reklam modelinin farklı amaçları var. Reklam verme amacımızı belirleyip bu şekilde reklam modeline karar vermemiz  doğru bir reklam stratejisi olacaktır. 

Facebook reklam modelleri;

1. İnternet Sitesi Tıklamaları (Clicks to Website)

Bir internet siteniz var ve bu internet sitesine trafik çekmek, ziyaretçi sayınızı artırmak istiyorsanız bu reklam modelini kullanabilirsiniz.

2. İnternet Sitesi Dönüşümleri ( Website Conversions)

İnternet sitenizde belli dönüşümler tanımlayarak (satış, üyelik, bülten aboneliği gibi) bunların performanslarını artırmaya yönelik bir amacınız varsa bu reklam türünü kullanabilirsiniz. Ancak bunu kullanabilmeniz için internet sitenize dönüşüm kodu eklemeniz gerekmektedir.

3. Sayfa Gönderisi ile Etkileşim ( Page Post Engagement)

Facebook sayfanızda paylaştığınız gönderilerde etkileşimi (yorum, beğeni, paylaşım ve fotoğraf görüntülemeleri) artırmak, postlarınızı ve sayfanızı daha fazla kişiye göstermeyi amaçlıyorsanız bu reklam modelini kullanabilirsiniz. Bu modelde fotoğraf, video ve metin ön plana çıkarılabilir.

4. Sayfa Beğenmeleri (Page Likes)

Facebook sayfanızın beğeni sayısını artırmayı amaçlıyorsanız bu reklam modelini kullanabilirsiniz. Burada doğru bir hedefleme yaparak sayfa beğenizi artırmakla kalmayıp özellikle bir eticaret sitesi iseniz müşteri sayısınızı da artırdığınızı söyleyebiliriz.

5. Uygulama Yüklemeleri ( App Installs)

Site uygulamanız veya bir mobil uygulamanız var ve bunu duyurmak, uygulamalarınızın kullanım ve indirilme rakamlarını artırmak istiyorsanız, facebook uygulama yüklemeleri reklam modelini kullanabilirsiniz.

6. Uygulama Etkileşimleri (App Engagement)

Kullanıcıların uygulamadaki etkileşimlerini artırmayı amaçlıyorsanız Uygulama Etkileşimleri reklam modelini kullanabilirsiniz. 

7. Yerel Bilinirlik Reklamları ( Local Awareness)

Fiziki bir mağazanız varsa ve insanları mağazanıza çekmeyi amaçlıyorsanız bu reklam modelini kullanabilirsiniz. Burada en önemli nokta ise mağazanızın çevresindeki kişilere ulaşabilecek olmanızdır. Şu an için Türkiye’de kullanılamayan ancak önümüzdeki aylarda kullanıma açılacak olan bu reklam modeli fiziki mağazası olan reklamverenler için kullanışlı olacaktır.

8. Etkinlik Yanıtları (Event Responses)

Facebook etkinliğinizi duyurmak ve etkinliğinize verilen yanıtları artırmak için bu reklam modelini kullanabilirsiniz.

9. Teklif Alımları ( Offer Claims)

Müşterileriniz için bir kampanya oluşturup bununla ilgili teklif ve indirim sunmak istediğinizde bu reklam modeli uygun olacaktır. Teklif alımları ile insanların mağazanızda yararlanabilecekleri fırsatların tanıtımını yapabilirsiniz.

10. Video Görüntülemeleri ( Video Views)

Markanızı, kampanyalarınızı, ürünlerinizi vs anlatan bir videonuz varsa ve bu videoyu insanlara ulaştırmak istiyorsanız bu reklam modeli sizin için uygun olacaktır. 

Whatsapp
Marka Danışmanı
Marka Danışmanı
Merhaba,
Çevrimiçiyiz bilgi almak ister misiniz?